5 dôvodov prečo sú zliatinové disky naj voľba

zliatinové disky 5-lúčové

V článku si rozoberieme niekoľko dôvodov, prečo môžu byť zliatinové disky pre vaše vozidlo správna voľba.

Disky sú dôležitou súčasťou vášho vozidla a určujú spôsob jazdy, slúžia na prenos výkonu motora na vozovku. Majú tiež schopnosť zlepšiť výkon každého vozidla.

Estetika

Estetika je dôležitá časť automobilového priemyslu, na ktorú si veľká časť výrobcov a autičkárov naozaj potrpí. Keď si vyberiete zliatinové disky prispejete k masívnemu vylepšeniu vzhľadu vášho auta. Vďaka nim môže vyzerať sofistikovanejšie a vizuálne príťažlivejšie. Zliatiny sú často oveľa štylizovanejšie a leštenejšie ako štandardné oceľové kolesá. Keďže sú nové a zodpovedajú najnovším trendom, kolesá z ľahkých zliatin tvoria veľkú časť predaja diskov na väčšine trhov.

zliatinové disky ilustračná foto

Pevnosť

Zliatiny, ako napríklad hliník alebo horčík, umožňujú lepšiu ovládateľnosť a lepšie zatáčanie. Sú pevnejšie ako štandardné oceľové kolesá, avšak aj krehkejšie. Je potrebné si uvedomiť, že ak narazíte na nerovnosť na ceste príliš silno, môžu prasknúť a stratiť svoju pevnosť.

Zliatinové disky a ich menšia hmotnosť

Kľúčovou vlastnosťou zliatin je, že sú výrazne ľahšie. Tým umožňujú lepšie brzdné schopnosti a znižujú riziko zlyhania bŕzd. ​​Znížená hmotnosť vozidla znamená, že pri riadení je potrebné menej zatáčať a pri otáčaní kolies je menšia hmotnosť, ktorú musí odpruženie zvládnuť, čo vedie k celkovému lepšiemu výkonu.

Menšia pravdepodobnosť korózie

Zatiaľ čo štandardné oceľové kolesá sú náchylné na hrdzavenie (koróziu), hliník je oveľa lepšie chránený voči hrdzaveniu, vďaka čomu predstavujú lepšiu investíciu. Vaše hliníkové kolesá vydržia roky vyzerať v skvelej kondícií bez väčších zásahov a rozsiahlejšej údržby. S rastúcim výkonom a vzhľadom zliatinových kolies sa aj zvyšujú aj ich obstarávacie ceny. Majitelia vozidiel by tak mali zvážiť, čo by pre nich bolo najlepšie, a to tak, že navštívia odborníka. Na našom webe nájdete široký výber zliatinových kolies.

hrdzave zliatinove disky

Zliatinové disky a lepšia spotreba paliva

Keďže sa vďaka zliatinovým diskom hmotnosť auta výrazne zníži, vozidlo môže plynulejšie zatáčať a tiež sa jednoduchšie ovláda. Navyše si vyžadujú aj menej energie na pohyb.

Vyberáme z našej ponuky zliatinových diskov